12 - 14/9/2008

SVĚTOVÁ VÝSTAVA
POŠTOVNÍCH
ZNÁMEK

společně s mezinárodním veletrhem Sběratel

 Archiv zpráv

 Poslední zprávy:


Setkání AIJP a  filatelistická literatura v  Poštovním muzeu

Světová výstava poštovních známek PRAGA 2008 se koná pod patronátem Mezinárodního svazu filatelistických novinářů AIJP (Association International des Journalistes Philatéliques).

Toto světové sdružení filatelistických autorů a  novinářů bylo založeno právě v  Praze během Světové výstavy poštovních známek PRAGA 1962. Je otevřeno všem filatelistickým novinářům, redaktorům filatelistických časopisů a  katalogů, filatelistickým autorům, kteří pracují pro média nebo napsali filatelistické knihy, vydavatelům, obchodníkům s  filatelistickou literaturou a  všem přátelům filatelistické literatury.

Členové AIJP se sejdou během výstavy PRAGA 2008 v  sobotu, 13. září 2008 v  10.00 hodin v  pražském Poštovním muzeu.

Zveme všechny přátelé filatelistické literatury k  účasti na setkání AIJP.

V Poštovním muzeu budou vystaveny exponáty soutěžní třídy filatelistické literatury Světové výstavy poštovních známek PRAGA 2008. Salony s  nástěnnými malbami Josefa Navrátila (1798 - 1865) budou vhodným prostředím pro tyto exponáty. Pro ty návštěvníky, kteří si budou chtít exponáty filatelistické literatury podrobněji prohlédnout, bude k  dispozici čítárna. Počítače, které tam budou instalovány, umožní seznámit se také s  exponáty elektronické literatury.

Jeden ze salonů Poštovního muzea je vyobrazen na dopisnici vydané k  výstavě PRAGA 2008 v  loňském roce. Detail z  nástěnné malby byl reprodukován na známce a  aršíku, vydaných k  otevření muzea během výstavy PRAGA 1988. V  březnu 2008 vychází další známka s  jinou částí nástěnné malby jako pozvánka na výstavu PRAGA 2008 a  k připomenutí 90. výročí založení Poštovního muzea.

Poštovní muzeum (Nové Mlýny 2, Praha 1) je vzdáleno pouhé tři zastávky tramvají od Výstaviště, kde budou vystaveny ostatní exponáty výstavy PRAGA 2008. Lze se tam snadno dostat i  metrem (trasa B, stanice Náměstí Republiky).

Těšíme se, že se s  vámi setkáme v  pražském Poštovním muzeu.  

 

Picture of logo AIJP 
Miroslav Langhammer
Generální komisař PRAGA 2008
Ředitel AIJP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c91Výběr jazyka - ČeskyVýběr jazyka - NěmeckyVýběr jazyka - Anglicky