12 - 14/9/2008

SVĚTOVÁ VÝSTAVA
POŠTOVNÍCH
ZNÁMEK

společně s mezinárodním veletrhem Sběratel

 Archiv zpráv

 Poslední zprávy:


Dětská pošta na výstavě PRAGA 2008

Dětská pošta je jednou z  doprovodných akcí světové výstavy PRAGA 2008. Bude umístěna ve střední hale Průmyslového paláce na Výstavišti a  je určena především pro děti, které tu najdou různé filatelisticky zaměření hry a  soutěže. Na přípravě a  zajištění Dětské pošty spolupracují Česká pošta a  komise mládeže Svazu českých filatelistů. 

 

 

Bude tu zřízena i  poštovní přepážka, na níž si mladí návštěvníci budou moci sami vyzkoušet práci pošťáků a  třeba orazítkovat dopisy. K tomu budou mít dětské dopisnice a  nálepky v  podobě známek připravené speciálně pro tuto příležitost, a  také zvláštní razítko určené pouze pro Dětskou poštu. Pro vyobrazení na dopisnicích a  známkách jsou použity obrázky z  dětských výtvarných soutěží.


 

Bude tu i  puzzle pro skládání, tabule s  papíry a  pastelky na malování, vědomostní soutěže a  další aktivity. Pro úspěšné soutěžící jsou připraveny i  drobné odměny v  podobě suvenýrů České pošty. Samozřejmě nebude chybět ani počítač s  filatelisticky zaměřenými programy.

 

 

Skutečné příležitostné poštovní razítko „Dětská a  mládežnická filatelie“ však nebude tady, ale bude používáno po celou dobu výstavy na přepážce České pošty.

 

 

nahoru

 


 

Soutěž o  nejkrásnější návrh poštovní známky pro světovou výstavu Praga 2008

V dubnu tohoto roku byla v  časopise ABC vyhlášena pro děti do 15 let soutěž o  nejkrásnější návrh poštovní známky na téma: Pošta v  minulosti, současnosti, a  budoucnosti. Zároveň byly osloveny základní školy, výtvarné školy a  družiny. Sešlo se celkem 260 návrhů, ze kterých odborná porota 15. května vybrala 20 nejzdařilejších obrázků:

1. místo - Johana Boumová, Skřivany

 


2. místo - Diana Jičinská, ZŠ Chlumec nad Cidlinou

 

 

3. místo - Josef Faltičko, Nové Losiny


Výherci dostanou od České pošty honorář a  jejich návrhy budou použity na oficiální příležitostnou dopisnici, dětskou známku a  dětskou dopisnici, se kterými si budou moci děti zahrát na pravé pošťáky v  září na výstavě Praga 2008.

Dalších 17 návrhů bylo ohodnoceno již bez určení pořadí a  malí malíři za svoji snahu dostanou album s  vybranými českými poštovními známkami.

Jsou to:
- Simona Grigelová, ZŠ Chlumec nad Cidlinou
- Doubravka Požárová, Lhota pod Džbánem
- Petra Mrázková, Milín
- Petra Romová, Milín
- Lenka Lešňovská, Soukromá výtvarná střední škola, Písek
- Adéla Sovová, Soukromá výtvarná střední škola, Písek
- Barbora Plocová, Soukromá výtvarná střední škola, Písek
- Nikola Kášková, Tábor
- Stanislav Mozyva, Štítná nad Vláří
- Tomáš Černý, Prachatice
- Kristina Balysheva, Tábor
- Ondra Šindelář, Dobříš
- Nina Veselovská, Tábor
- Laura Berlanská, Piešťany
- Eliška Cermanová, Tábor
- Kateřina Olivová, Milín
- Michaela Papcunová, Piešťany

 

 

nahoru

c38Výběr jazyka - ČeskyVýběr jazyka - NěmeckyVýběr jazyka - Anglicky